[hana-code-insert name=’adsense’ /]Ovu su dijetu mnogi prihvatili jer ne zabranjuje suhomesnate proizvode i sir. Prema misljenju dr. Atkinsa, koji je dijetu osmislio sedamdesetih godina XX. stoljeca, visak kilograma niije uvijek posljedica prekomjernog unosa hrane, vec je vecinom rezultat poremecaja metabolizma, odnosno prerade secera i skroba u organizmu.
NACELA: Iz jelovnika se izbacuje secer i skrob. Masnoce i bjelancevine (meso, riba, jaja, mlijecne preradjevine bez secera) dopusteni su. Osim toga nije potrebno racunanje kalorijske vrijednosti namirnica, sto olaksava provodjenje dijete.
DOBRE STRANE: Kilogrami nestaju brzo, bez osjecaja gladi. Ove se dijete mozete pridrzavati bez obzira hranite li se kod kuce ili u restoranu.
LOSE STRANE: Cuvajte se zatvora, jer ova dijeta ne predvidja unos vece kolicine voca i povrca pa joj nedostaje vlakana koja su neophodna za pravilan rad crijeva. Provodi li se nekoliko mjeseci, moze ostaviti stetne posljedice na krvnim zilama jer sadrzi previse masnoca, a cim se prestane s dijetom kilogrami se vracaju.

JEDAN DAN ATKINSOVE DIJETE
Dorucak
_ caj ili kava bez secer i 1 kuhano jaje

Rucak
– salata od piletine s celerom i zelenom salatom
– kuhana sunka
– sir

Vecera
– meso ili riba
– obrani jogurt
– bez alkohola i kruha

Medjuobroci (u slucaju gladi)
– dopustene su ciste bjelancevine (u obliku prehrambenih dodataka)

MISLJENJE STRUCNJAKA
Dopusten je unos dovoljne kolicine bjelancevina, ali i prevelike kolicine masnoca. Upravo zato ova dijeta moze biti stetna za krvozilni sustav, nerijetko vec ostecen nezdravim navikama. Strucnjaci posebno upozoravaju na opasnost od porasta razine kolesterola u krvi kao posljedicu ove dijete.